Торгівля з ЄС: експорт борошна і круп із України під загрозою.


Директор спілки "Борошномели України" Родіон Рибчинський повідомив, що українські виробники борошна та круп хвилюються через скорочення поставок своєї продукції до Європейського Союзу. Після закінчення дії торговельних заходів із 6 червня, тепер 75% експорту цих товарів припадає на країни ЄС.
"Починаючи з 6 червня у нас є можливість поставити на ринок ЄС до кінця року 583,3 тис. тонн пшениці та пшеничного борошна. Але через те, що квота об'єднана, є сумніви, чи вдасться нам її повністю використати. Експортерам зерна пшениці легше знаходити покупців в ЄС і використовувати квоту,"- підкреслив він.
Рибчинський також додав, що українські виробники продовжують працювати з представниками ЄС, вимагаючи надання окремої квоти на експорт борошна або скасування квоти взагалі.
Проблеми з транспортуванням продукції
З початку війни в Україні значно зменшилася кількість підприємств, що займаються переробкою зерна. Це призвело до зменшення експорту борошна та круп на 50%. Однією з причин є зміна логістики та зростання витрат на транспортування. Також через проблеми з перевезенням через Чорне море контейнерні перевезення ще не до кінця відновлено.
Зазначається, що географія збуту зернової продукції змінилася: 75% товарів йдуть на ринки Європи, з яких більшість до ЄС. Інші частини експортуються на Близький Схід, в Африку та Азію.
Поставки українського борошна та круп до Європейського Союзу зменшилися через складнощі з транспортуванням та конкуренцією на ринку. Виробники продовжують боротьбу за свої інтереси з європейськими партнерами, щоб знайти оптимальні рішення для вивезення своєї продукції за кордон.Читайте також
- Земельний бум в Україні: ціни за гектар різко зросли
- В Україні впали ціни на "борщовий набір": що вже стало доступніше
- Зеленський пообіцяв Трампу замінити посла України в США: у FT назвали кандидатів
- Де і як можуть вручити повістку про мобілізацію: роз'яснення від ТЦК
- Зеленський оголосив ППО головним пріоритетом та повідомив про нові домовленості з партнерами
- 5000 гривень на школяра: українцям розповіли правила отримання виплати