Сенатори США пропонують жорсткі санкції проти Росії як гарантію мирної угоди для України - WP.


Два сенатори, Ліндсі Грем від Республіканської партії та Річард Блюменталь від Демократичної партії, запропонували законопроект про накладення санкцій на Росію через її відмову від довготривалого миру з Україною.
За даними The Washington Times, серед 50 співавторів законопроекту в Сенаті, ініціатива знайшла підтримку як в республіканців, так і в демократів.
"У Сенаті Сполучених Штатів переважає думка, що Росія є агресором і що цей страшний військовий конфлікт і агресія Путіна повинні припинитися негайно і бути стримані в майбутньому", - зазначено у спільному зверненні сенаторів.
Законопроект передбачає введення первинних і вторинних санкцій проти Росії та осіб, що підтримують агресію Кремля проти України. Обмеження будуть застосовані в разі зриву мирних переговорів або порушення угоди Росією.
Зокрема, закон може встановити 500% митні тарифи на імпортні товари з країн, які купують російську нафту, газ, уран та інші продукти.
Це може надати певну гарантію президенту Володимиру Зеленському, який висловив бажання забезпечити захист від російського військового вторгнення через угоду.
"Ці санкції проти Росії вже готові і отримають значну підтримку з обох партій, якщо будуть проголошені голосуванням у Сенаті та Палаті представників", - повідомили автори законопроекту.
У документі сенатори висловили сподівання, що до 2025 року президент Трамп і його команда "здійснять те, чого не вдалося решті світу: оконцюють російську агресію проти України і забезпечать виживання вільної та демократичної України".
Читайте також
- Віткофф зустрівся у Вашингтоні з посланником Путіна: Reuters дізнався подробиці
- Трамп не ввів мита проти Росії, Білорусі та Північної Кореї: NYT дізнався причину
- Бессент анонсував візит української делегації до США: що обговорять
- Ціни на золото встановили рекорд, а нафта впала: ринки різко відреагували на тарифи Трампа
- Росіяни намагаються прорватися до Покровська: деталі від Сил оборони
- Європа готує відповідь на тарифний удар Трампа