Науковці за допомогою біореактора виростили шматок курячого м'яса в лабораторії .


Японські науковці розробили нову технологію вирощування структурованого курячого м'яса в лабораторії. Вони використовують біореактор з мініатюрними порожнистими волокнами, які імітують роботу судин. Це допомагає забезпечити тканинам достатню кількість кисню та поживних речовин. За допомогою цієї технології вдалося вирости шматок курячого м'яса вагою понад 10 грамів.
Перешкодою для створення штучних тканин було обмеження їх розміру до товщини менше 1 мм. Однак команда науковців змогла подолати цю перешкоду, створивши систему з 1125 порожнистих волокон, по яких циркулює рідина, схожа на кров. Це дозволило доставляти поживні речовини до штучних тканин.
Волокна, що використовуються у біореакторі, вже використовуються в фільтрах для води та апаратах для діалізу. Вчені помітили, що вони ідеально підходять для доставки поживних речовин до штучних тканин. Розроблений біореактор допоміг рівномірно розподілити та організувати клітини у структурі, подібній до справжньої м'язової тканини. Це відкриває перспективи для створення штучного м'яса зі смаком та текстурою, а також для регенеративної медицини, розробки штучних органів та робототехніки.
Раніше вчені з Великої Британії виростили людські зуби в лабораторії.
Читайте також
- Навколо Чорнобиля можуть з’явитися малі атомні реактори
- ЦПД попередив про появу фейкових акаунтів Зеленського, Єрмака та Малюка
- Охоронник чи охоронець? Мовознавиця пояснила, яке слово вживати правильно
- Пожежі в будинках прем’єра Британії: заарештовано третього підозрюваного
- Росія вирішила оштрафувати Apple за «пропаганду ЛГБТ» на майже $100 тис
- Сотні безхатченків окупували аеропорт у Іспанії