Білоруська опозиція сподівається на розслідування МКС проти Лукашенка.


Уряд Литви передав Міжнародному кримінальному суду (МКС) документи про злочини режиму Лукашенка проти білорусів. За словами радника лідерки білоруської опозиції Світлани Тихановської Франака Вячорки, цей крок є надзвичайно сильним і стане кошмаром для Лукашенка, якщо МКС видасть ордер на його арешт. Це спричинить те, що Лукашенко стане изгоєм для всього цивілізованого світу.
Вячорка зазначив, що Лукашенко нервується через передачу Литвою матеріалів про його злочини в МКС. Згадуючи привид Мілошевича, який був другом білоруського диктатора, він стверджує, що Лукашенко розуміє серйозність ситуації. Це перший раз, коли можна притягнути Лукашенка до відповідальності, оскільки Білорусь не є членом Римського статуту. За його словами, можливо, що ордер на арешт Лукашенка буде виданий, як це сталося з російським диктатором Путіним, і це буде важким ударом для Лукашенка, оскільки він стане изгоєм для всього цивілізованого світу. Усі очікують рішення МКС та початку розслідування злочинів Лукашенка проти білорусів.
Вячорка також зауважив, що документи, зібрані Литвою, є основними доказами МКС, які показують юрисдикцію суду над злочинами, які вчинив Лукашенко. Згідно зі статутом МКС, масові виїзди білорусів з країни, через страх репресій, підпадають під статтю про масову депортацію.
Вячорка висловив надію на те, що буде виданий ордер на арешт Лукашенка. Також він сподівається, що інші країни підтримають це розслідування, а також розслідування щодо вивезення українських дітей на білоруську територію та їхня індоктринація.
Читайте також
- Російські окупанти атакували Харків дронами: виникла пожежа
- Європа може відправити в Україну авіацію та флот: WP дізнався подробиці
- "Наївно чекати на прорив": у Путіна відхрестилися від домовленостей щодо припинення вогню
- Україна спростувала інформацію NYT про потоплення крейсера "Москва"
- Стубб запропонував призначити спецпосланця ЄС та описав етапи для введення військ в Україну
- Іран висунув Трампу умову для ядерних переговорів